به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور، دکتر محمد حاتمی در مراسم اهدا پروانه های اشتغال تخصصی و مراکز خدمات روان شناسی و مشاوره  که امروز سه شنبه ۱۶ مهر سال جاری، در ساختمان مرکزی سازمان برگزار شد، ضمن تبریک به اعضایی که موفق به دریافت مجوز شده اند، با بیان این که سازمان تنها مرجع صدور مجوز است. گفت: اکنون همه مرجعیت سازمان را پذیرفته اند و می دانند که طبق قانون، تنها سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور مرجع صدور مجوز است.

دکتر حاتمی با قدردانی از اعضای شورای مرکزی خصوصا دکتر پاشاشریفی و دکتر حسینیان؛ معاونان سازمان و هیئت برگزارکننده مراسم، ادامه داد: فعالیت سازمان به ۴ برابر افزایش پیدا کرده است و ان شاء الله نوبت دهی نیز در آینده نزدیک کاهش پیدا می کند، همچنین در بخش نظارتی و آموزشی خبرهای خوبی در راه است.
وی، ادامه داد: هر روز بر تعداد متقاضیان افزوده می شود و نیاز به تلاش های گسترده تری وجود دارد. البته این به معنی کم کاری دوستان در گذشته نیست.
رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور، با قدردانی از خدمات دکتر محمد ابراهیم مداحی در مدت انتصاب ایشان به سمت معاونت آموزش، گفت: دکتر حسن عماری کارهای خوبی در حوزه آموزش انجام خواهند داد. ان شاء الله این بخش را ساماندهی خواهند کرد. از پیشنهادات همه استفاده خواهیم کرد.

وی با ابراز امیدواری برای تصویب برنامه ها و طرح های ایشان در شورای مرکزی، اظهار داشت: با برنامه هایی که ایشان دارد شاهد تحول در بخش آموزش خواهیم بود.
رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور، درباره تشکیل شورای استان تهران نیز، گفت: امیدواریم شورای استان تهران را راه اندازی کنیم. ما باید کارها را به شوراهای استانی بسپاریم و ستاد کارهای وسیع تر مانند بیمه سلامت را در دستور کار قرار دهد. نگاه بنده همواره این بوده که کارها را به شوراهای استانی بسپاریم. خوشبختانه با دستور معاون اول محترم رئیس جمهور به استانداران کشور، مرجعیت دفاتر استان سازمان نظام روان شناسی و مشاوره در استان ها در حال شکل گیری است.
وی، ادامه داد: امیدواریم به جز کارهای مهم که یکی از آن ها همین مراسم اهداء پروانه اشتغال تخصصی و مراکز است که البته حکم تحلیف را دارد، برای سایر امور به شوراهای استان خود مراجعه کنید.

دکتر حاتمی، افزود: بحث آی تی محور بودن سازمان و تمرکز زدایی و هویت بخشی به شوراهای استانی مهمترین برنامه سازمان در دوره چهار ساله است که تحول عظیمی در سازمان رخ خواهد داد.
گفتنی است در ابتدای مراسم دکترپاشاشریفی و دکترحسینیان از تحولات و انسجامی که در سازمان ایجاد شده است ابراز خوشحالی کردند.

مراسم اهدا پروانه های اشتغال تخصصی و آی تی محور شدن سازمان